USŁUGI

Gabinet Terapii Manualnej

Holistyczne podejście  do Pacjenta,  postrzegając  jego dolegliwości fizyczne i psychiczne jako nierozerwalną, integralną całość w której zachodzą powiązane ze sobą procesy.

Terapia Manualna

System zajmujący się leczeniem dysfunkcji narządu ruchu, którego źródłem jest stres, przeciążający tryb życia, jak również choroba organiczna, w następstwie czego pojawiają się różne dolegliwości najczęściej manifestujące się w postaci bólu. Celem terapii jest leczenie skutków dysfunkcji oraz nauka radzenia sobie ze stresem w życiu codziennym. Terapia manualna skraca czas leczenia, zwiększa sprawność ruchową, zmniejsza lub eliminuje zapalenie tkanek miękkich. Dzięki terapii następuje szybszy powrót do normalnej aktywności i pracy, zmniejsza się ilość spożywanych leków i ich skutków ubocznych, a co ważne, może być kontynuowana przez Pacjenta w domu.

Osteopatia

Osteopatia jest medyczną, niekonwencjonalną metodą diagnozowania i leczenia dysfunkcji układu ruchu, przywracającą równowagę homeostatyczną
i funkcjonalną organizmu. Zakłada, że każdy organizm ma zdolność do samoregulacji, samoleczenia i utrzymania równowagi.

Osteopatia kranialna - TCK

Terapia czaszkowo-krzyżowa to holistyczny system terapeutyczny. Jego głównym zadaniem jest przywrócenie właściwej równowagi organizmu oraz właściwej pulsacji płynu mózgowo – rdzeniowego. W każdym nawet najbardziej okaleczonym i obarczonym chorobami organizmie istnieją zasoby zdrowia mobilizujące mechanizmy kompensacyjne, które można uruchomić. Zabiegi terapeutyczne mają za zadanie rozładowanie napięć, poprawę krążenia w naczyniach, ukrwienie narządów i poprawę pracy układu nerwowego. Efektem terapii jest głęboki proces leczenia, który może uwolnić trzymane wzorce choroby, gromadzone przez całe życie, jako rezultat urazu i traumy, zapisany w naszej tkance doprowadzając w końcu do utraty zdrowia i dysfunkcji. TCK jest spójnym systemem leczenia, osadzony w systemie anatomicznym i fizjologicznym człowieka.

Masaż klasyczny

Forma masażu, którego zabiegi mają na celu poprawienie psychofizycznego  stanu  pacjenta. Znajduje  zastosowanie  w  zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe,  zwiększa  elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Wpływa pozytywnie na wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

Osteopatyczna terapia uroginekologiczna

Holistyczne podejście do problemów uroginekologicznych.

Akupunktura medyczna

Suche igłowanie – metoda polegająca na wykorzystaniu specjalnych igieł do nakłuwania punktów spustowych (MPPS) powstałych w wyniku przeciążenia układu ruchu, urazów, naciągnięć, długotrwałej pracy statycznej oraz zrostów mięśniowych i łącznotkankowych, wiązadeł, ścięgien i  dysków  stawowych.   Celem  zabiegu  jest redukcja napięć i dolegliwości bólowych ze strony układu mięśniowo-szkieletowego.

Hirudoterapia | Terapia pijawkami

Naturalna metoda leczenia schorzeń za pomocą pijawek stosowana już w Starożytnym Egipcie, która w bezinwazyjny sposób umożliwia działanie na organizm od wewnątrz bez stosowania leków. Leczy lub wspomaga powrót do zdrowia osób z problemami m.in: sercowo – naczyniowymi, stanami zapalnymi, krwiakami, zakrzepami, chorobami skóry, migrenach. Skutecznie oczyszcza krew z toksyn, dlatego też pozytywnie wpływa na wygląd skóry oraz ogólne samopoczucie. Dzięki substancjom zawartym w ślinie pijawki (takim jak np. hirudyna czy hementyna) systematyczne stawianie pijawek zapobiega również udarom i zawałom. 

Opieka okołoporodowa

Zabiegi mające na celu przywrócenie harmonii w ciele kobiety przed i po porodzie.

Wisceralna terapia brzucha

System uciskania narządów wewnętrznych jamy brzusznej. Manipulacje aplikowane są w celu przywrócenia równowagi między strukturą i funkcją danego narządu trzewnego a narządem ruchu. Terapia wpływa na funkcjonowanie układu mięśniowo-szkieletowego, naczyniowego, nerwowego, moczowo-płciowego, oddechowego, pokarmowego, krwionośnego. Pozwala na zbadanie wewnętrznych struktur, określenie dynamiki ruchu i połączeń organów, błon, powięzi oraz więzadeł.