USŁUGI

Gabinet Terapii Manualnej

Holistyczne podejście  do Pacjenta,  postrzegając  jego dolegliwości fizyczne i psychiczne jako nierozerwalną, integralną całość w której zachodzą powiązane ze sobą procesy.

Terapia Manualna

System zajmujący się leczeniem dysfunkcji narządu ruchu, którego źródłem jest stres, przeciążający tryb życia, jak również choroba organiczna, w następstwie czego pojawiają się różne dolegliwości najczęściej manifestujące się w postaci bólu. Celem terapii jest leczenie skutków dysfunkcji oraz nauka radzenia sobie ze stresem w życiu codziennym. Terapia manualna skraca czas leczenia, zwiększa sprawność ruchową, zmniejsza lub eliminuje zapalenie tkanek miękkich. Dzięki terapii następuje szybszy powrót do normalnej aktywności i pracy, zmniejsza się ilość spożywanych leków i ich skutków ubocznych, a co ważne, może być kontynuowana przez Pacjenta w domu.

- 01

Osteopatia kranialna - TCK

Terapia czaszkowo-krzyżowa to holistyczny system terapeutyczny. Jego głównym zadaniem jest przywrócenie właściwej równowagi organizmu oraz właściwej pulsacji płynu mózgowo – rdzeniowego. W każdym nawet najbardziej okaleczonym i obarczonym chorobami organizmie istnieją zasoby zdrowia mobilizujące mechanizmy kompensacyjne, które można uruchomić. Zabiegi terapeutyczne mają za zadanie rozładowanie napięć, poprawę krążenia w naczyniach, ukrwienie narządów i poprawę pracy układu nerwowego. Efektem terapii jest głęboki proces leczenia, który może uwolnić trzymane wzorce choroby, gromadzone przez całe życie, jako rezultat urazu i traumy, zapisany w naszej tkance doprowadzając w końcu do utraty zdrowia i dysfunkcji. TCK jest spójnym systemem leczenia, osadzony w systemie anatomicznym i fizjologicznym człowieka.

- 02

Akupunktura medyczna

Suche igłowanie – metoda polegająca na wykorzystaniu specjalnych igieł do nakłuwania punktów spustowych (MPPS) powstałych w wyniku przeciążenia układu ruchu, urazów, naciągnięć, długotrwałej pracy statycznej oraz zrostów mięśniowych i łącznotkankowych, wiązadeł, ścięgien i  dysków  stawowych.   Celem  zabiegu  jest redukcja napięć i dolegliwości bólowych ze strony układu mięśniowo-szkieletowego.

- 03

Masaż klasyczny

Forma masażu, którego zabiegi mają na celu poprawienie psychofizycznego  stanu  pacjenta. Znajduje  zastosowanie  w  zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe,  zwiększa  elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Wpływa pozytywnie na wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

- 04

Trakcja kręgosłupa

Celem zabiegu jest zwiększenie przestrzeni międzykręgowej, przeciwdziałanie skurczom  mięśni  i  przywrócenie  mechanicznego  funkcjonowania  kręgosłupa, a tym samym złagodzenie objawów bólowych. To nieoperacyjne leczenie wypukliny lub przepukliny krążka międzykręgowego.

- 05

Osteopatia

Osteopatia jest medyczną, niekonwencjonalną metodą diagnozowania i leczenia dysfunkcji układu ruchu, przywracającą równowagę homeostatyczną i funkcjonalną organizmu. Zakłada, że każdy organizm ma zdolność do samoregulacji, samoleczenia i utrzymania równowagi.

- 06

Kinesiotaping

Aplikacja specjalistycznego, elastycznego plastra na skórę. Jego działanie  jest dwufazowe. Pierwszym efektem jest przesunięcie obu górnych powierzchni skóry względem siebie i aktywowanie receptorów. Drugim, delikatne uniesienie zewnętrznej warstwy skóry, które usprawnia i umożliwia postęp procesom leczniczym. Taśma działa przeciwbólowo, normalizuje napięcie mięśniowe, pełni funkcję przypominającą  i korygującą pracę mięśni.

- 07

Opieka okołoporodowa

Zabiegi mające na celu przywrócenie harmonii w ciele kobiety przed i po porodzie.

- 08

Wisceralna terapia brzucha

System uciskania narządów wewnętrznych jamy brzusznej. Manipulacje aplikowane są w celu przywrócenia równowagi między strukturą i funkcją danego narządu trzewnego a narządem ruchu. Terapia wpływa na funkcjonowanie układu mięśniowo-szkieletowego, naczyniowego, nerwowego, moczowo-płciowego, oddechowego, pokarmowego, krwionośnego. Pozwala na zbadanie wewnętrznych struktur, określenie dynamiki ruchu i połączeń organów, błon, powięzi oraz więzadeł.